Краєзнавчий музей

   Кожній інтелігентній людині притаманна любов до рідного краю, «малої Батьківщини», як ми часом величаємо цю непримітну цяточку на карті, де з'явилася на світ. Чуття Вітчизни супроводжує нас все життя. Це почуття є одним з найсвітліших і найсвятіших.

    Максим Тадейович Рильський писав: « Хто не знає свого минулого, той сам не гідний пошани » . Цю прадавню мудрість повторювано найсвітлішими техномовними умами в усі часи.

   Нині, в часи становлення незалежної України, патріотичне, національне виховання школярів повинно займати провідне місце в навчально-виховному процесі школи. Вихованню патріотичних почуттів, любові до рідної землі, збагаченню духовного світу дитини допомагає використання краєзнавчого матеріалу. Але, щоб мати змогу знайомитись з рідним краєм, потрібно мати під рукою необхідні матеріали.

    Краєзнавча робота займає вагоме місце в роботі Великолевадської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

   Протягом багатьох років склалась певна система краєзнавчої роботи. При плануванні роботи школи краєзнавчі заходи обов'язково вносяться в план роботи.

   Розуміючи, що краєзнавча інформація є джерелом формування національної свідомості, самосвідомості, виховання патріотичних почуттів, розвитку допитливості, наш музей постійно займається пошуком краєзнавчої інформації.

  Пошук краєзнавчої інформації та формування краєзнавчого фонду здійснюється за такими напрямками: історичний, народознавчий, географічний, екологічний, літературне краєзнавство, видатні люди рідного краю.

  На сьогоднішній час експозиція краєзнавчого музею включає такі розділи:

I. Історико-краєзнавча дослідка села Велика Левада.

II. Етнографічний відділ.

III. Історія школи села Велика Левада.

IV. Нумізматична колекція.

   Членами пошукового загону продовжується робота по поповненню музею матеріалами про учасників Великої Вітчизняної війни, які навчались у нашій школі та проживали на території села Велика Левада. На стендах та в альбомах зібрані матеріали про їх героїчні подвиги. Також зберігається експозиція нагород, значків, воєнних квитків, посвідчень, які подарували ветерани сьогоднішньому і наступному поколінням. На жаль, роки беруть своє і учасників стає все менше. З 17 ветеранів залишилося 2 чоловіки. За ними закріплені групи волонтерів, підтримується постійний зв'язок, надається їм допомога.

  Минули десятиліття, вже виросли нові покоління, які знають про війну тільки з кінофільмів та шкільних підручників, а учасникам війни і дотепер сняться вогненні роки, крижані переправи, кровоточать їхні тілесні й душевні рани. Величезний життєвий досвід накопичили вони за своє тривале, нелегке життя. їхня пам'ять містить неймовірну кількість найціннішої інформації про бачене і пережите. Ця інформація не може бути втрачена і тому ветерани проводять у школі уроки мужності.

  У 2016-2017 навчальному році робота шкільного музею та школи були направлені на відзначення 72-річчя визволення від німецько-фашистських загарбників. Всі класи провели екскурсії по місцях бойової слави, брали участь в конкурсі бойових і вітальних листівок, перегляді фільмів про Велику Вітчизняну війну.

 В школі відбулись різні заходи:

- зустріч з ветераном Великої Вітчизняної війни Боднарчуком Ф.Б;

- зустріч з учасником бойових дій Ониськом П.А.;

- зустріч з очевидцем голодомору Оліх Є.С.;

- зустріч з воїном-інтернаціоналістом Дячишеним Г.Є..

  Завдяки екскурсіям учні та гості школи із стендів краєзнавчого музею дізнаються про історію села, району, області. Ці знання дають можливість учням відчувати гордість за історію свого села. Відкривати для себе багато нового та цікавого.

Створено за допомогою Webnode